Google Meet мүмкіндіктері

Қазіргі әлемде технология қол жетімді және әртүрлі салаларда, соның ішінде білім беруде кеңінен қолданылады. Оқытуды ұйымдастырудың осындай инновациялық құралдарының бірі-Google Meet көмегімен бейнеконференциялар өткізу.
     Мұғалімдер үшін бұл оқу мүмкіндіктерін кеңейтудің, оқу материалдарына қол жеткізуді және оқушылармен кез келген уақытта және кез келген жерден қарым-қатынасты қамтамасыз етудің тамаша мүмкіндігі.
28.03.2024 ж. ИнЕУ ЖК Ақпараттық технологиялар студиясының оқытушылар үшін өткізген семинары осы тақырыпта өтті . Модератор -Сыздыкова Зарина Сериковна.
     Семинарға оқытудың жаңа технологиялары мен әдістемелерін меңгеруге қызығушылық танытқан педагогтар қатысты. Зарина Сериковна Google Meet мүмкіндіктері, оның негізгі функциялары және білім беру процесінде қолдану тәсілдері туралы егжей-тегжейлі айтып берді.
     Google Meet көмегімен студенттермен бейнеконференция өткізудің негізгі артықшылықтары:
     1. Ыңғайлылық және қол жетімділік. Студенттер конференцияға компьютерден, планшеттен немесе смартфоннан үйден немесе тіпті оқу сабағынан шықпай-ақ қосыла алады.
     2. Нақты уақыт режимінде оқушылармен онлайн дәрістер, семинарлар, консультациялар және кездесулер өткізу мүмкіндігі.
     3. Конференцияларды жазу және қайта қарау немесе оқу үшін одан әрі пайдалану мүмкіндігі.
     4. Оқуға қажетті құжаттарды, презентацияларды, кестелерді және басқа материалдарды бөлісуге арналған кіріктірілген құралдар.
     5. Топтық жұмысты жүргізу, тапсырмалар мен жобаларды онлайн форматта талқылау мүмкіндігі.

Семинардың теориялық бөлімінен кейін барлық қатысушылар Google Meet-пен практикалық дағдыларға ие болды. Олар конференциялар құруға, қатысушыларды шақыруға, чат арқылы өзара әрекеттесуге, презентациялар мен құжаттарды көрсетуге тырысты.
     Семинар нәтижесінде педагогтар оқу процесін интерактивті, қызықты және барлық студенттер үшін қолжетімді етуге көмектесетін оқытудың жаңа құралы туралы құнды тәжірибе мен білім алды. Осындай оқыту іс-шараларының арқасында педагогтар өздерінің кәсіби дағдыларын жетілдіре отырып және білім сапасын жақсарта отырып, өз біліктіліктерін арттыра алады.