Дизайн апталығы

ИнЕУ жоғары колледжінің политехникалық бөлімінде 25-29 наурыз аралығында Дизайн апталығы аясында түрлі іс-шаралар өткізілді.
Апта педагог Дильмурат Юнусович Таировтың ашық сабағынан басталды. Макеттеу сабағында Д-212 тобының оқушылары ойын алаңының макетін жасап, жеке ойын элементтерін дайындады. Бұдан әрі педагог Грудцына Софья Муратовна ашық сабағында Д – 311 тобының студенттері “Графикалық дизайндағы жобалау” пәні бойынша кітап мұқабаларын безендіру жұмыстарын көрсетті. Балалар бір-бірінің жұмысы туралы өз пікірлерін айтуға және мұғаліммен бірге баға қоюға мүмкіндік алды. Сабақ жоғары кәсіби деңгейде өткізілді. Қорғауда балалар көптеген қызықты әзірлемелерді, ерекше идеяларды ұсынды және осы пән бойынша оқудың жақсы деңгейін көрсетті.

Юминова Елена Ивановнаның “Қазақстанның Бүкіләлемдік өнер тарихы және көркем мәдениеті” бойынша ашық сабағы Д-212 тобында өтті. Қазақ сәндік-қолданбалы өнері мен ою-өрнегі тақырыбында көптеген көрнекі құралдарды, презентациялар мен бейнероликтерді пайдалана отырып, қызықты материалдар ұсынылды. Командаларға бөлініп, балалар қағаз қуыршақты орындап, оны семантикалық мәні бар ою-өрнекпен безендірді. Сабаққа қатысқан педагогтар қазылар алқасының құрамына кіріп оқушылардың жұмысын бағалады
«Графика және жобалау» пәні бойынша сабақтың қызықты тақырыбын педагог Стугирева Мария Сергеевна Д-113 тобында ұсынды. Студенттер көлемді беру түрлерімен «Техникалық сурет» жасады. Сабақта топтық жұмыс ұйымдастырылды, сабақтың соңында әр топ көлемді берудің қолданылған әдісін сипаттай отырып, өз фигураларын қорғады. Сабақ қызықты әрі жемісті өтті.
Сонымен қатар, Дизайн апталығы аясында С. М. Грудцына мен Е. И. Юминова директордың орынбасары Л.В. Кармишинаның жетекшілігімен оқушыларға арналған Графикалық дизайн бойынша JuniorSkills облыстық байқауын өткізді. Тапсырмаға сәйкес 7-11 сынып оқушылары, сондай-ақ көркемсурет мектебі сүт йогурттарының логотиптері мен қаптамаларын жасау бойынша жұмыстар жүргізді. Барлық қатысушылар тапсырманы сәтті орындап, сертификаттар алды. Үздік авторлар 1, 2 және 3 орын дипломдарымен марапатталды.

Колледж залында және Instagram-да Е.И. Юминованың жетекшілігімен Д-410 тобы орындаған сурет және кескіндеме бойынша курстық жұмыстардың көрмесі Дизайн апталығын аяқтады. Көрмеде маймен және графиканың әртүрлі әдістерін қолдана отырып жасалған жұмыстар ұсынылды.
Жалпы, Дизайн апталығы қарқынды және қызықты өтті. Педагогтар өздерінің шеберліктерін және оқытудың жоғары деңгейін көрсетті.