Заң пәндері аптасының қорытындысы

2024 жылғы 12 қаңтардан 16 қаңтар аралығында  ақпараттық технологиялар бөлімінде заң пәндері апталығы өткізілді. Пәндік апта аясында бірқатар іс – шаралар ұйымдастырылып, оған “Құқықтану”мамандығының 1-3 курс студенттері қатысты. Апта мазмұнды және қызықты болды.

2024 жылдың 14 қаңтарында оқытушы А. К. Тортаева құқықтанушылардың үш тобы арасында КВН ойыны “Құқық білгірлері” атты сыныптан тыс іс-шара өткізді:

1 команда П-311 тобы “Келісейік”

2 команда П-312 тобы “Заңдағы заңгерлер”

3 команда П-331 тобы”Әзіл презумпциясы”

Ойын 4 сайыстан тұрды:

1. “Музыкалық сәлемдесу” байқауы
  2. “Үй тапсырмасы” байқауы
  3. “Сергіту сәті” байқауы
  4. “Капитандар конкурсы” конкурсы

Қазылар алқасының мүшелері:

1. Божкова С. А. директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары;
  2. Каирбаева Н. Ш. – ИнЕУ жоғары колледжінің әдіскері;
  3. Дюйсембекова А. М.-ИнЕУ жоғары колледжінің заң пәндерінің оқытушысы;
  4. Турганбаева А. Е. – ИнЕУ жоғары колледжінің заң пәндерінің оқытушысы.

4 конкурстың қорытындысы бойынша

1- орынды”Әзіл презумпциясы” командасы иеленді

2 -орынды “Келісейік”командасы иеленді

3 -орынды “Заңгерлер заңда”командасы иеленді.

“Команданың үздік капитаны” номинациясында “Келісейік” командасының студенті Екпенов Абильхан атанды.

2024 жылдың 15 қаңтарында оқытушы С. А. Жунисбеков инновациялық технологияларды пайдалана отырып, “Азаматтық іс жүргізу құқығы” пәні бойынша ашық сабақ өткізді. Сабақта қолайлы, жұмыс атмосферасын, студенттердің қызығушылығы мен белсенділігін атап өтеміз.

2024 жылдың 15 қаңтарында оқытушы А.Е. Турганбаева П-222 тобында “Азаматтық құқық” пәні бойынша ” Меншік құқығы және өзге де заттық құқықтар туралы жалпы ережелер ” тақырыбында ашық сабақ өткізді. П-222 тобының студенттері сабақты өткізуге белсенді қатысты. Сабақта іскерлік ойын өткізілді. Мұндай іскерлік ойындарды өткізу оқытылған дәріс материалын бекітуге және азаматтық сот ісін жүргізу саласында практикалық тәжірибе алуға мүмкіндік береді.

2024 жылдың 15 қаңтарында оқытушы А. М. Дюйсембекова П-212 тобында “Менің құқықтық көзқарасым” тақырыбында құқықтық ойын өткізді. Мақсаты: құқықтық мәдениетті, заңға бағыну дағдыларын қалыптастыру, құқықтық білімді бекіту. Құқықтық ойын адам құқықтары, заңды жауапкершілік түрлері, жаза түрлері туралы білуге арналған 7 конкурстан тұрды. Тапсырмаларды орындау барысында балалар білімдерін, оларды іс жүзінде қолдана білуін көрсетті.

Пәндік апталықтың қорытындысы оқытушы А.Ж. Маусымбекова ұйымдастырған жыл сайынғы  дәстүрлі “Үздік заңгер -2024” байқауы болды.  2024 жылдың үздік заңгері Хохлова Мария П-232 тобының студенті атанды, ол өткен жылдың жеңімпазы кіші әділет сержанты, арнайы есепке алу бөлімінің есепке алу жөніндегі технигі Болатбек Дананың қолынан сыйлық алды.

Осылайша, аптаның қорытындысы бойынша студенттердің жалпы және кәсіби құзыреттіліктерінің қалыптасуына жоғары баға беруге болады: жоғары курс студенттері нормативтік құқықтық актілерді білуге негізделген кәсіби мәселелерді шеше алады, стандартты емес жағдайларда дұрыс шешім қабылдайды, командада жұмыс істей алады, іскерлік этикет пен қарым-қатынас мәдениетін сақтайды. Бұл білім оларға өмірде, кәсіпте және одан әрі оқуда толық пайдалы болады.

Студенттер заңгер мамандығының қызықты, қажетті, мағыналы екендігіне және олардың таңдауы дұрыс екеніне тағы бір рет көз жеткізгені маңызды!