Ленинград қоршауының толық бұзылуының 80 жылдығына арналған әдеби кеш.

26 қаңтарда ИнЕУ жоғары колледжінде Ленинград қоршауының толық бұзылуының 80 жылдығына арналған тарихи-әдеби кеш өтті. Аталған іс-шараға «KZ жеңімпаздарының шөберелері» қоғамдық тобының жетекшісі Гузей Валентина Валентиновна, 3-ші мектеп-гимназияның тарих пәнінің мұғалімі, «Майдан жолы» жасағының іздестірушісі Таран Елена Геннадьевна, 3-ші мектеп-гимназияның 8-ші сынып оқушылары және ИнЕУ жоғары колледжінің 1-ші курс студенттері қатысты. Жиналғандарға ИнЕУ жоғары колледжінің директоры Ташекенова Армангүл Умаровна алғы сөз сөйледі. Армангүл Умаровна жастарға арналған сөзінде сол уақыттағы тарихи оқиғалар, қиындықтар мен ауыртпалықтар, қоршауда қалған адамдардың ерлігі мен жанқиярлығы туралы айтып берді.Өзінің әңгімесі барысында тарихты, оқиғаларды, фактілерді құрметтеу сияқты қасиеттерге назар аудара отырып, бұл қасиетті қазіргі уақытта да сақтау қажет екенін атап өтті.

Біздің қонағымыз Валентина Валентиновна Гузей Ленинградтың нышандары: метроном, қазандық пеші және қаланы егеуқұйрықтар тобынан босатуға көмектескен мысық туралы әңгімелеп берді. Қоршаудағы балалар туралы әңгімеде Павлодар қаласында тұратын жерлесіміз Надежда Михайловна Ахметзянова туралы сюжет көрсетілді. Ол өз оқиғаларымен, сол кездегі шынайы куәгерлермен бөлісті, ол кезде небәрі 5 жаста еді. Ересектермен бірге шатырларда жүгіріп, тұтандырғыш бомбадан өртті сөндіру үшін құм тасыған бала. Балалар ешқашан естімеген оқиғаларды тыңдады. Іс-шара жоғары деңгейде өтті. Іс-шараны дайындағаны және өткізгені үшін АӘТД оқытушылары Н.Т.Магзумовқа, М.И.Джанахметовке, колледж кітапханасының меңгерушісі Т.И.Манжосоваға және 1-курс студенттеріне: Фот Дарья, Макина Дария, Хисамова Таисия, Скрипченко София, Алимжанова Карина, Оразалина Избасарға алғысызды білдіреміз