Простоквашина Валентина Дмитриевна

Ақпараттық технологиялар бөлімінің жоғары санатты оқытушысы. Ол ИнЕУ жоғары колледжінде 2003 жылдан бастап жұмыс істейді. Ақпараттық технологиялар циклдік әдістемелік комиссиясының төрағасы. Педагогикалық қызметте үлкен тәжірибесі бар, ақпараттық технологиялар оқытушыларының облыстық секциясының жұмысына белсенді қатысады, жас педагогтардың тәлімгері болып табылады. Ол өз жұмысында педагогикалық теория мен практиканы дамытудағы заманауи жетістіктерді, интерактивті оқыту әдістерін, тестілерді өткізеді және жаңа технологияларды қолданады.

Оқытушы  осы уақыт аралығында  “Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету” және “Ақпараттық жүйелер” мамандықтарына арналған дипломдық жобаны, курстық жобаларды, оқу практикаларын орындау бойынша әдістемелік нұсқаулар; бақылау және практикалық жұмыстарға әдістемелік нұсқаулар, аралық және емтихан тестілері, информатика, ақпараттық технологиялар және бағдарламалау тілдері бойынша олимпиадалар өткізуге арналған тапсырмалар әзірледі.

Простоквашина В. Д. – әр түрлі деңгейдегі конкурстардың, олимпиадалардың, конференциялардың белсенді қатысушысы:

• 2017ж.: “Умната” Бүкілресейлік конкурсы, “Оқушылардың білімін бақылау мен бағалаудың дәстүрлі және инновациялық жүйелері” блиц-олимпиадасының жеңімпазы (1 дәрежелі диплом);
  • 2018ж.: “Педагогикалық олжалар” фестиваль-конкурсының “Оқу пәндерін оқу-әдістемелік қамтамасыз ету” номинациясы бойынша жеңімпазы (1 дәрежелі диплом);
  • 2019 ж.: “XXI ғасыр студенттері мен оқушыларының интеллектісі: мүмкіндіктерді іске асыру, болашағы ” IV Халықаралық ғылыми-практикалық конференциясының жеңімпазы (1 дәрежелі диплом) ;
  • 2019 ж.: “Лидер kz” Республикалық “Жыл мұғалімі – 2019” байқауының жеңімпазы (1 дәрежелі диплом) ;
  • 2021ж.: “Информатика” пәні бойынша “Болашаққа қадам-2021″пәндік Интернет-олимпиада жеңімпазы (1 дәрежелі диплом).

Студенттерді ақпараттық технологиялар бойынша түрлі конкурстарға, информатика және АТ бойынша жыл сайынғы университеттік олимпиадаға дайындайды. Студенттер жүлделі орындарға ие болады.

Валентина Дмитриевнаның жетекшілігімен “Ақпараттық технологиялар студиясы” шығармашылық тобы мұғалімдерге интернет-ресурстарды зерттеу, оларды оқу үрдісінде пайдалану бойынша сабақтар өткізеді.

2019 және 2021 жылдары В.Д. Простоквашинаның  циклдік әдістемелік комиссиясы  Ақпараттық технологиялар мен бағдарламалау бойынша облыстық олимпиадаларды дайындады және өткізді.

Простоквашина В.Д. оқу  үрдісінде арнайы пәндер оқытушылары қолданатын студенттердің жүзеге асатын   дипломдық жобаларының ғылыми жетекшісі болып табылады.