Қауіпті жағдайлардағы тәртіп ережелері

11 мамырда Қазандағы № 175 мектептегі қайғылы жағдай бізді террористік актілер болған жағдайда адамдардың қауіпсіздігі мәселесіне назар аударуға мәжбүр етті. Инновациялық Еуразия университеті мен ИнЕУ жоғары колледжінің педагогикалық және студенттік ұжымдары осы оқиғаға алғашқылардың бірі болып үн қосты.

“Қауіпті жағдайлардағы тәртіп ережелері” – 19 мамырда ИнЕУ мен ИнЕУ ЖК бірлесіп өткізген семинар-практикум осылай аталды. Қауіпсіздік сабақтары қазір өте маңызды.

Семинар жұмысына психологиялық ғылымдар кандидаты, Басқарушылық кеңес беру бойынша халықаралық институттар кеңесінің (CMC GLOBAL) Амстердам стандарты бойынша сертификатталған кеңесшісі Кравцова Татьяна, колледждің алғашқы әскери дайындық оқытушылары – Джанахметов М.И., Магзумов Н. Т., қауіпсіздік қызметінің қызметкерлері, 1 курс студенттері қатысты.

Татьяна Кравцова студенттерге өмір сүру  қателіктері туралы айтып, психологиялық қауіпсіздік туралы жадынамамен таныстырды, олардың сұрақтарына жауап берді. АӘД оқытушылары күдікті затты табу, террористік шабуыл қаупі, эвакуация кезінде студенттердің әрекеттерін тағы бір рет пысықтады.

Оқыту семинары жоғары қауіп жағдайларында тәртіп ережелері және жарақаттан кейінгі күйзелісті болдырмау жөніндегі іс-әрекеттер бойынша студенттердің білімін байытып қана қоймай, студенттердің дабыл сигналы бойынша іс жүзінде іс-әрекеттерін пысықтауға мүмкіндік берді.

Күзет қызметінің бастығы берген дабыл сигналынан кейін студенттер тұрған бөлмені жауып, перделерді жауып, терезелер мен есіктерден алыстап  еденге жатты. Студенттер өз өмірлері осыған байланысты екенін түсініп, дұрыс әрекет етті.

Сол күні 2-4 курс топтарында он – лайн режимде қауіпсіздік сабақтары өтті, онда кураторлар террористік актілер қаупі төнген жағдайда студенттердің іс-қимыл жадынамасын тағы да көрсетті және бейне-роликтерді қарады.

Семинар-практикум сабақтар кезінде студенттер, оқытушылар мен қызметкерлер контингентінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша жұмыс жүйесінде өте өзекті және пәрменді іс-шара болып табылады.