Алдын алу және жеке тәсіл.

ИнЕУ ЖК  педагогикалық ұжымының жұмысы осы екі қағидамен сипатталады.

Қазіргі әлемде агрессия, қатыгездік пен зорлық-зомбылық деңгейі айтарлықтай өсті деген ойға ешкім дау айта алмайды. Әсіресе балалар зардап шегеді. Егер тұрмыстық зорлық-зомбылық, буллинг, кибербуллинг фактілері орын алса, онда балалардың өзіне-өзі қол жұмсау әрекеттерін болады. Біздің қоғамның ең қорғалмаған бөлігі-балалар-олардың нәзік жандарына түскен теріс ағымға қарсы тұру үшін өмірлік тәжірибе жоқ. Мұғалімдердің, ата – аналардың, құқықтық органдардың, психологтардың міндеті-жастарға көмекке келу.

Аймақтың білім беру мекемелерінде балалар мен жасөспірімдердің қоғамға жат мінез-құлқының алдын-алу бойынша барлық ішкі білім беру құрамдарының өзара әрекеттесу жүйесі тексеріліп жатыр.

Облыстық  білім беру  басқармасының мамандарынан және тәжірибелі психологтардан, оқу орындары директорларының орынбасарларынан тұратын осындай  тексеру ИнЕУ ЖК-де 2021  жылдың 11 мамырында өткізілді.

Мамандар ұжымның осы мәселедегі жемісті және мақсатты жұмысын атап өтті. Студенттерге, олардың отбасыларына жеке көзқарас барлық құрылым басшыларында – үйірме немесе секция басшысынан мекеме басшысына дейін байқалды.

Суицидтің, буллингтің алдын алу бойынша жұмысты уақтылы жариялау, кураторлардың тиянақты жұмысы, медиация қызметінің, жалпыға бірдей құқықтық оқудың болуы – осының бәрін топ  мүшелері оң сәттер ретінде атап өтті. Алайда босаңсуға болмайды, алда студенттердің жазғы демалысы, бітіру іс-шаралары және, ең алдымен, оқу жылын сәтті аяқтау. ИнЕУ ЖК  ұжымына шығармашылық табыс тілейміз!