Медиация семинары

2020 жылғы 28 қазан мен 10 қараша аралығында Павлодар облысы әкімдігі ішкі саясат басқармасының “Қоғамдық келісім” КММ медиация орталығының басшысы О.Л. Николашина директорлардың тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасарлары, оқытушылар, колледж студенттері, сондай-ақ олардың ата-аналары үшін онлайн семинарлар сериясын ұйымдастырды және өткізді.

Семинарлардың басты міндеті жанжалсыз қарым-қатынасқа оң көзқарас қалыптастыру, білім беру процесінің барлық қатысушыларына ақпараттық-құқықтық білім беру және аймақтың оқу орындарындағы қақтығыстарды шешудің негізгі әдісі ретінде медиацияны қолдану үшін жағдай жасау болып табылады.

Семинар спикерлері:

1. Николашина Ольга Леонидовна, Павлодар облысы әкімдігі ішкі саясат басқармасының “Қоғамдық келісім” КММ медиация орталығының жетекшісі, тақырыбы “Аймақтағы мектеп және студенттік медиацияны дамыту. Мақсаттар, міндеттер, перспективалар”.
  2. Камзина Бибигуль Тулешовна, Павлодар облысы полиция департаменті жергілікті полиция қызметі басқармасы ювеналды полиция тобының ерекше тапсырмалар жөніндегі аға инспекторы, полиция подполковнигі, тақырыбы: “Кәмелетке толмағандар арасындағы құқық бұзушылықтың алдын алу”
  3. Иванова Марина Анатольевна, сот жүйесінің ардагері, “Татуласу орталығы” татуластыру орталығының жетекшісі, кәсіби медиатор, тақырыбы:  “Мектеп медиациясы – уақыт қажеттілігі”
  4. Седлецкая Ирина Владимировна, “Келісім” медиация және құқықтық қорғау орталығының жетекшісі, тақырыбы “Кәмелетке толмағандардың қатысуымен қылмыстық істер бойынша медиация»
  5. Стрелковская Марина Владимировна, облыстық мәслихаттың депутаты, “Павлодар қалалық балалы әйелдерді әлеуметтік-психологиялық оңалту және бейімдеу орталығы” КММ басшысы, кәсіби медиатор, тақырыбы “«Павлодар қалалық  әйелдер мен балаларды  бейімдеу және әлеуметтік-психологиялық оңалту орталығы»КММ қызметі туралы»
  6. Гринченко Светлана Николаевна, «Павлодар қалалық  әйелдер мен балаларды  бейімдеу және әлеуметтік-психологиялық оңалту  орталығының психологы, тақырыбы “Карантин кезеңінде жасөспірімдерде күйзеліске төзімділікті арттыру және суицидтің алдын алу”.

ИнЕУ жоғары колледжі барлық онлайн семинарларға белсенді қатысты.

Жалпы бірінші семинар жұмысына 199 адам қатысты, оның ішінде 193 Павлодар облысы мектептері мен колледждері директорының тәрбие ісі жөніндегі орынбасарлары, біздің колледжден осы семинарға Ж. К. Апаева мен А. М. Қашкенова қатысты.

3 қарашада аймақтағы колледж студенттеріне арналған онлайн семинар өтті.

Оның жұмысына 217 адам қатысты, оның ішінде біздің студенттер Смоль Инна, Партель Александра, Сергиенко Валерия, Турсунов Сергей, Кабышева Айшагуль, Алибеков Расул, Балтабаев Диас, Пфафинрот Екатерина. Отырыс барысында спикерлер балаларды Павлодар облысы әкімдігі ішкі саясат басқармасының “Қоғамдық келісім” КММ медиация орталығының жұмысымен таныстырып, жанжалды медиация арқылы шешудің заманауи тәжірибесі туралы айтып берді.

Әр сөз сөйлеуден кейін балалар спикерге сұрақтар қойып, оларды талқылауға қатысты.

Кездесу соңында ” Медиация қажет пе?” деген сұраққа, балалардың көпшілігі “Қажет” деп жауап берді.

Ата-аналар қауымдастығымен семинар 10 қарашада өтті. Ол мектеп және студенттік медиацияны дамыту  бойынша онлайн-семинарлардың алғашқы циклін аяқтады. Оған  Смоль Л.Ю.,  Салимова Р.С.  ата-аналары қатысты.

PS: Бүгінде,  әлемде өмір сүру үшін адамдар ынтымақтастық негізінде мәселелер  мен міндеттерді шешу арқылы өмір сүруді үйренуі керек. Біз мұны бірге үйренеміз…