2021 жылғы қорытынды мемлекеттік аттестаттау

Инновациялық Еуразия университетінің Жоғары колледжінде қорытынды мемлекеттік аттестаттау (ҚМА) сәтті аяқталды. Оны өткізу үшін жұмыс берушілер өкілдерінен 65% және колледжден 35% арақатынаста мемлекеттік аттестаттау комиссиясы құрылды.

Мемлекеттік емтихандарды дайындау және өткізу және дипломдық жобаларды қорғау Нормативтік-құқықтық актілерге сәйкес ұйымдастырылды. Өткізу кестесі студенттерге 1 ай ішінде қол жеткізу үшін сайтта орналастырылды. Қорытынды аттестаттау басталғанға дейін 20 күн бұрын студенттер мен оқытушыларға қорытынды аттестаттауды өткізу тәртібі туралы нұсқама өткізілді. Қорытынды аттестаттаудың басталуына бір ай қалғанда студенттер ҚБТ пайдалана отырып, ХҚА-ға қатысу үшін колледж директорының атына өтініш берді. Білім алушылар жабдыққа қойылатын техникалық талаптар туралы алдын-ала хабардар етіледі. Байланыс алдын-ала түлектер мен мемлекеттік комиссия мүшелерінің қорғауынан бір күн бұрын тексерілді. ҚБТ пайдалана отырып қорытынды аттестаттауды өткізу үшін кабинеттер қажетті жабдықтар жиынтығымен жабдықталған:

1. білім алушыларды үздіксіз бейне – және аудиобақылау, бейнежазба;
  2. дипломдық жобаларды қорғау кезінде білім алушылардың презентациялық материалдарын көрсету мүмкіндігі.

Дипломдық жобаны қорғау уақыты кестемен белгіленеді және дипломдық жобаларды қорғау басталғанға дейін үш жұмыс күні бұрын білім алушылардың назарына жеткізіледі. ҚБТ көмегімен дипломдық жобаны қорғау презентациялар түрінде өтті. ҚБТ қолдана отырып қорытынды аттестаттауды өткізу кезінде кешенді емтихандарды онлайн өткізу көзделді, билетті таңдау сандарды генерациялау арқылы жүзеге асырылды, жауаптың скриншоты орындалды.

Мемлекеттік аттестаттау кезінде білім алушының жеке басын сәйкестендіру жүргізілді. Жауаптардың нәтижелері мемлекеттік аттестаттау аяқталғаннан кейін студенттерге жеткізіліп, колледж сайтына орналастырылды. Қорытынды аттестаттаудың барлық рәсімі бейнеге жазылды.

Осылайша, 2021 жылы колледждегі түлектер саны 518 студентті құрады, олардың 102-і үздік.

ИнЕУ ЖК ОӘЖ директорының орынбасары: А.У. Ташекенова