“Әулет” көрмесі

7 сәуірде Павлодар облыстық көркемсурет мұражайында «Әулет» көрмесінің ашылуы өтті. Көрмеге үш кәсіби суретшінің, отбасы басшысы Юминов Сергей Павловичтің, ИнЕУ жоғары колледжінің оқытушысы Юминова Елена Ивановнаның және Юминовтың ұлы Даниил Сергеевичтің туындылары кіреді.

Ашылу салтанатында музей директоры А. З. Сұлтанбаев, Павлодар облыстық Суретшілер одағы  ҚБ төрағасы, ҚР Көркемөнер академиясының академигі, ҚР еңбек сіңірген қайраткері О. А. Шуранов, ҚР Суретшілер одағының мүшесі, ҚР Көркемөнер академиясының академигі А. Е. Игембаев, PhD докторы, өнертану кандидаты, «Өнеркәсіптік инжиниринг және дизайн» кафедрасының доценті Ю. И. Мазина сөз сөйледі. Вернисажға көркемсурет, жоғары политехникалық колледж және ИнЕУ жоғары колледжінің, көркемсурет мектебінің педагогтары мен студенттері қатысты.

Көрмеге майлы кескіндеме, графика, академиялық сурет техникасында орындалған әр түрлі орындау мен сюжеттермен, бейнелеу өнеріндегі жаңашылдық -цифрлық кескіндемемен ерекшеленетін 65 жұмыс ұсынылды.

Суретшілер әулеті сұлулыққа деген ұмтылыстың шығармашылығына деген құштарлықпен біріктірілген. Бір-бірінің қолдауы суретшілердің классикадан қазіргі уақытқа дейінгі шығармашылық мүмкіндіктерін ашатын жұмыстар жасауға мүмкіндік береді.

Көрмені 2022 жылдың 17 сәуіріне дейін Торайғыров көшесі 44/1 мекен-жайы бойынша тамашалауға шақырамыз.