Қазақстан Қарулы Күштерінің құрылғанына 30 жыл

7 сәуірде Қазақстан Қарулы Күштерінің құрылғанына 30 жыл толуына арналған акция аясында Естай атындағы қалалық мәдениет сарайында салтанатты шара өтті. Іс-шараны Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі штабтар бастықтары комитеті төрағасының орынбасары генерал-майор М.Е. Дюсекеев ашты.

Іс-шараға әскери-патриоттық жасақтардың курсанттары, қалалық бөлімшелерде орналасқан жауынгерлер, колледж студенттері, мектеп оқушылары қатысты. Шараға қатысушылар Тәуелсіздік жылдарында түрлі өзгерістерге ұшыраған Қазақстан Қарулы Күштері елімізді сыртқы қауіптерден қорғаудың, егемендік пен халықтың тыныштығын сақтаудың кепіліне айналғанын баяндайтын бейнероликті тамашалады. Кәсіби сарбаз болу – жауапты шешім. Жастарды республикадағы әскери жоғары оқу орындары даярлайтын мамандықтарға жақынырақ қарауға шақырды.

Сарайға кіре беріс алаңында әскери техника мен түрлі қару-жарақтар көрсетіліп, «Майдан жолы» жасақтарының іздестіру құралдарының қазба жұмыстары кезінде табылған Ұлы Отан соғысы жылдарындағы жәдігерлер фойеде көрмеге қойылды.

Іс-шара соңыңда мерекелік концертке ұласты. Оның бағдарламасында Ауған соғысы кезіндегі әндер орындалды. Іс-шараға қатысушылар шайқаста қаза тапқандарды бір минут үнсіздікпен еске алды.

Іс-шараға ИнЕУЖК студенттері: колледж активі және ПД-210 тобының студенттері қатысты. Балалар бағдарламаның кәсіби-патриоттық тәрбиеге бағытталғанын атап өтті.

Балалар көптеген пайдалы ақпарат алды, оларға экспозиция мен демонстрациялық алаң ерекше ұнады.

Студенттер колледж директорының тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Ж.Қ.Апаевамен бірге іс-шарадан фоторепортаж түрін жасап, кейінірек студенттермен бөлісті.