Заңгерлер апталығының қорытындылары

2021 жылғы 6-10 желтоқсан аралығында ИнЕУ жоғары колледжінде Заң пәндері апталығы өтті. Пән апталығы аясында бірқатар іс-шаралар ұйымдастырылды, оған “Құқықтану” мамандығының 1 және 3 курс студенттері қатысты.

2021 жылдың 7 желтоқсанында “Құқықтану” мамандығының 3-курс студенттерінің оқытушы А.М. Қашкенованың ұйымдастыруымен әділет органдарының қызметкерлерімен кездесуі өтті. Студенттер әңгімеге белсенді қатысып, сұрақтар қойды. Қызықты және танымдық кездесу студенттердің кәсіби өзін-өзі анықтауына, олардың болашақ мамандықтарына қызығушылығын қалыптастыруға ықпал етті

Ұялы байланыстың пайдасы мен зияны туралы пікірталас «Ұялы телефонның пайдасы бар ма?» атты шараны  ұйымдастырып, жүргізген заң пәндерінің оқытушысы Тортаева А.К.

Заң пәндерінің оқытушыларымен бірқатар ашық сабақтар өткізілді. С.А. Жүнісбековтің “Мемлекет және құқық тарихы” пәні бойынша сабағы ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолданумен ерекшеленді. Қатысушылар әдістемелік дайындықтың жақсы деңгейін, сондай-ақ сабақта жағымды жұмыс атмосферасын, студенттердің қызығушылығы мен белсенділігін атап өтті.

“Мемлекет және құқық теориясының негіздері” пәні бойынша ашық сабақ (оқытушы Тортаева А.К.) студенттердің өзіндік жұмысын ұйымдастыру тұрғысынан қызықты болды: олар проблемаларды зерттеді және оны шешудің өзіндік жолдарын тапты, командада үйлесімді жұмыс істей отырып, өз шығармашылығын көрсете отырып, ақпарат алды.

Оқытушы А.Ж. Маусымбекова “Қылмыстық іс жүргізу құқығы” пәні бойынша “Басты сот талқылауының жалпы шарттары”тақырыбында оқу практикасы бойынша  ашық сабақ өткізді. Сабақта қылмыстық іс жүргізу барысында туындайтын проблемалық мәселелер көтерілді, оларды шешуді мұғалім бейнесюжеттер көрсету арқылы нақты көрсетті. Сондай-ақ сабақта “Сот талқылауы”іскерлік ойыны өткізілді. Мұндай іскерлік ойындарды өткізу зерттелген дәріс материалдарын бекітуге және қылмыстық іс жүргізу саласында практикалық тәжірибе алуға мүмкіндік береді.

Құқықтық пәндер оқытушысы Г. Т. Мырзагожинаның сабағының негізгі мақсаты “Өсиет”тақырыбы бойынша білімді бекіту болды. Әдістемелік тәсілдер мен формаларды қолдану бойынша сабақ өте мазмұнды болды: театрландырылған көрініс түрінде проблемалық мәселе қою, бейнероликтерді алдын ала қараумен өсиетке қатысты мәселелерді шешу, “Kahoot” оқыту үшін компьютерлік платформаны пайдалану арқылы зерделенгенді бақылау және, әрине, Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерімен жұмыс.

Пән апталығының соңында “Менің болашақ мамандығымның рөлі”атты бейнероликтер байқауының қорытындысы шығарылды. Байқауға ұсынылған жұмыстар өзіндік ерекшелігімен және шығармашылығымен ерекшеленді. Байқау жұмыстарын бағалау нәтижелері бойынша жеңімпаздар анықталды.

Оқытушы А.Ж. Маусымбекованың ұйымдастыруымен жыл сайынғы дәстүрлі “Үздік заңгер-2021” байқауы пән апталығының нағыз сәніне айналды.

Құқықтық пәндер циклдік комиссиясының кезекті пән апталығы аяқталды. Бұл іс-шаралар мазмұнды әрі қызықты болды. Оқытушылар дарынды студенттерді анықтау үшін оңтайлы жағдайлар жасалды. Іс-шараға қатысушылар  күш-қуат пен сергектік алды.  Бірақ әрбір адам үшін басты сыйлық пен марапат – өзіне деген сенімділік, жаңа білім, қабілет пен дағды.