«Адалдықты үндеген – Жүсіпбек Аймауытов» республикалық сынып сағаты

ИнЕУ жоғары колледжінің барлық топтарында 11.11.21 ж. “Адалдықты үндеген – Жүсіпбек Аймауытов” республикалық сынып сағаты өткізілді. Бейнеролик келесі талқылаумен қаралды: Аймауытовтың өмірге деген көзқарасы туралы, оның шығармашылығын шыңдаған туған жерге деген үлкен махаббаты туралы, өзіне және басқаларға деген адал қарым-қатынасы туралы.

Студенттер жерлесіміздің қазақ мәдениетін дамытуға, халықтың білім алуына, оның ағартушылығына қосқан зор үлесін атап өтті. Жүсіпбек Аймауытов адалдық пен парасаттылықты үйретті, өз халқының нағыз ұлы болды, оған жан-тәнімен аяушылық білдірді және оның білім алуы мен жақсы өмірі үшін қолдан келгеннің бәрін жасады. ПД-111, СМС-111, БСД-111, Мр-210 топтарында оның қызметін А.Пушкин, Л. Толстой, М. Горький, Мопассан, Шекспир, Гюго, Тагор шығармаларының аудармаларымен қазақ әдебиетін байытқан аудармашы ретінде де атап өтті.

Белгілі қоғам қайраткері, драматург, педагог, психолог және аудармашы Аймауытов  көрнекті жазушы, демек, халықтың үміті мен ойының жаршысы болды. Студенттер өте дұрыс қорытынды жасады:

Ұлылардан үлгі ал-олардың шыңдарына бір қадам жақындайсың.  Сіз осы дүниемен үйлесетін дұрыс, рухани, нәрсені қаншалықты сіңірсеңіз, өміріңіз соншалықты пайдалы және таңғажайып болады. Ж.Аймауытов адалдыққа шақырды.  Солай болайық.