Маусымбекова Алия Жорабековна

Жоғары біліктілік санатты заң пәндерінің оқытушысы, заң пәндерінің ЦӘК төрағасы. Жұмыс барысында өзін адал, жауапты, бастамашыл маман ретінде көрсете білді. Әдістемелік сауаттылық, ұқыптылық, студенттерді оқыту мен тәрбиелеуге шығармашылық көзқарас, өз жұмысының нәтижесі мен сапасына қызығушылық-бұл мұғалімнің ерекше қасиеттері. Ол ақпараттық-коммуникативтік технологияларды кеңінен қолданады және жұмыс практикасына енгізеді, мультимедиялық қолдаумен сабақтар өткізеді: презентациялар жасайды, бейнематериалдар топтамасын жинайды.

Алия Жорабековна циклдік әдістемелік комиссияны кәсіби басқарады. А.Ж. Маусымбекова басшылығымен  комиссия мүшелері “ҚР Конституциясы-мемлекет пен қоғамның тұрақты дамуының негізі” Республикалық ғылыми – практикалық конференциясын дайындау мен өткізудің белсенді қатысушылары болып табылады. Бұл іс-шара 2016 жылдан бері өткізіліп келеді және біздің өңірде дәстүрге айналды.

Алия Жорабековна – семинарлар, конкурстар, конференциялардың белсенді қатысушысы: 2017 ЖЫЛ: “Тарым” білім беру орталығының “Үздік мақала” республикалық конкурсының қатысушысы; “Сот отырысы” нақты жағдайларда облыстық рөлдік сабақ өткізді, “Құқықтану” мамандығының 3-курс студенттері процеске қатысты.

Маусымбекова А.Ж. “Криминалистік сөздік” (2016 ж.), “Әкімшілік құқық”, “Банктік құқық”, “Криминалистика негіздері” (2017 ж.), “Қылмыстық іс жүргізу құқығы” (2018 ж.) пәндері бойынша сыртқы рецензиясы бар оқу-әдістемелік кешендерін әзірледі. Оқу-әдістемелік кешендер осы пәндерді колледжде оқыту ерекшеліктерін ескере отырып әзірленген.

Оның студенттерінің түрлі деңгейдегі конкурстарға, олимпиадаларға, конференцияларға қатысуы күнделікті тынымсыз еңбектің нәтижесі болып табылады.

2017 ЖЫЛ: “XXI ғасыр студенттерінің интеллектісі мүмкіндіктерді іске асыру, перспективалар” III Аймақаралық ғылыми-практикалық конференциясының үш жүлдегері бар;

2016 жыл: “ҚР Конституциясы-мемлекет пен қоғамның тұрақты дамуының негізі” атты Техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарының студенттері мен оқытушыларының I республикалық ғылыми – практикалық конференциясының жеңімпаздарын дайындағаны үшін алғыс хаттармен марапатталды”;

«XXI ғасыр студенттерінің интеллектісі: мүмкіндіктерді іске асыру, перспективалар” атты II аймақаралық ғылыми-практикалық конференцияның екі жүлдегері бар;

Алия Жорабековна -колледждің қоғамдық өмірінің белсенді қатысушысы. Ол әріптестері, ата-аналары, білім алушылары арасында лайықты беделге ие.