Түлектерді жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша әлеуметтік серіктестермен, оқытушылармен және “Дене шынықтыру және спорт” мамандығының студенттерімен дөңгелек үстел

“Дене шынықтыру және спорт”мамандығы бойынша түлектерді жұмысқа орналастыру мәселесі бойынша дөңгелек үстел өткізу аясында әлеуметтік серіктестермен кездесу дәстүрге айналды. Бізде өзара іс-қимылдың оң тәжірибесі бар, бірақ одан арғы мүмкіншіліктерді талқылау әрқашан қызықты.

Биылғы кездесудің тақырыбы:”ИнЕУ ЖК гуманитарлық бөлімінің түлектерін жұмысқа орналастыру бойынша әлеуметтік серіктестермен өзара іс-қимылы”. Кездесудің мақсаты: үш тараптың: жұмыс беруші – студент – оқу орнының өзара іс-қимылы мен ынтымақтастығын нығайту.

Іс-шараға директордың оқу-өндірістік  ісі жөніндегі орынбасары Исабеков Т.Т., гуманитарлық бөлім меңгерушісі Айдаргалин А. К.және колледж қонақтары: “Altynkids” ЖШС басшысы Исакаев Ж. Ж., № 9 мектеп-гимназиясы директорының оқу-тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Тлеугабылова Н. Е., ОРБЖСМ әдіскер-нұсқаушысы Мучкина А. Н., “Top-Star” фитнес клубының басқарушысы Семина Л. В., ИНСАЙТ эстрадалық би студиясының жетекшісі Руденко И. В., сондай-ақ  гуманитарлық бөлімнің “Дене шынықтыру және АӘД” мамандығының және  ФС-417 және ФС-318 топтарының студенттері қатысты.

Директордың ОӨЖ жөніндегі орынбасары Т. Т. Исабеков құттықтау сөз сөйледі, іс – шараның модераторы – циклдік әдістемелік комиссияның төрайымы А.М. Таржакаева әңгіме барысында қазіргі уақытта түлектерге қатаң бәсекелестік жағдайында жұмысқа орналасуға тура келетінін айтты. Сондықтан олардың әрқайсысы жақсы теориялық білімнің ғана емес, сонымен қатар практикалық тәжірибе  жас маманды бәсекеге қабілетті ететіндігін түсінеді.

Жұмыс берушіге дайын маман қажет, оны түбегейлі  қайта даярлауды қажет етпейді,тек  аздап көмек беріп,  дұрыс бағытқа бағыттай алады . Әрине, мұнда бірқатар талаптар мен тілектер де бар.

Талқылау барысында келесі сұрақтар қарастырылды: “жұмыс беруші – колледж түлегі”өзара қарым-қатынасының бүгінгі шындығы қандай? Жұмысқа орналасу процесінде жас мамандар қандай мәселелерге тап болады? Жас мамандарды жұмысқа орналастыру кезінде жұмыс берушілердің талаптары қандай? ТжКБ оқу орындары біз оларға дипломмен бірге беретін “өмірге жолдама” бәсекеге қабілетті болуы үшін не істейді? Білім беруді еңбек нарығының қажеттіліктеріне қалай жақындатуға болады?

Әлеуметтік серіктестер колледжбен өзара іс-қимылдың оң тәжірибесі және жас маманның жұмысқа орналасу кезінде күтетін проблемалары туралы айтты. Біздің колледждің көптеген студенттері жұмысқа орналасты, жұмыс берушілер олардың жұмысына және кәсіби қасиеттеріне оң сипаттама берді, жоғары кадрлар даярлағаны үшін ИнЕУ ЖК  ұжымына алғыс білдірді, сондай-ақ қалған түлектерді жұмысқа шақырды.

Ақпарат алмасу және бірлескен шешімдер әзірлеу үшін ИнЕУ жоғары колледжі, жұмыс берушілер және студенттер қоғамдастығы өкілдерінің тұрақты кездесулерін жалғастыру ұсынылды. Біздің әріптестігіміз дамиды деп үміттенеміз және жақсы нәтижелерге қол жеткізу үшін қолымыздан келгеннің бәрін жасаймыз деп сендіреміз. Дөңгелек үстел жұмысына қатысқан  қонақтарымызға алғысымызды білдіреміз!