“Павлодар Ертіс өңірінің киелі орындары” көрмесі

Павлодар Ертіс өңірінің бай тарихы бар. Бұл жерлерде ғасырлар бұрын тайпалар өмір сүрген, олар өздерінен кейін тұрғын үйлердің, ғибадат орындарының және Қазақстан тарихы үшін маңызды басқа да артефактілердің қалдықтары түрінде үлкен мәдени мұра қалдырған. Павлодар Ертіс өңірінің киелі орындары-біздің еліміздің тарихының байлығы, ол адамның туған жерімен, мәдениетімен және дәстүрлерімен байланысына негізделген рухани дамуына ықпал етеді.
Бүгінгі таңда аймақтың киелі картасына енген нысандарды екі топқа бөлуге болады. Бірінші топқа республикалық, жалпыұлттық маңызы бар жеті маңызды объект кірді, олар: Қоңыр-әулие үңгірі, Жасыбай батыр қабірі, Мәшһүр Жүсіп Көпеев кесенесі, Ақкелін тарихи-мемориалдық кешені: М. Шормановтың үйжайы мен кесенесі – Баянауыл ауданы, Әулиекөл археологиялық кешені, Исабек ишан әзірет кесенесі – Екібастұз аймағы, Сұлтанбет сұлтанның үйжайы, ол Павлодар қаласының маңында орналасқан. Екінші топқа аймақтық деңгейдегі киелі нысандар кірді. Жыл сайын Павлодар Ертіс өңірінің картасында жаңа киелі ескерткіштер пайда болады.
Колледж кітапханасында “Павлодар Ертіс өңірінің киелі орындары” көрмесі ұйымдастырылды. Кітапхана қорының кітаптары арқылы Павлодар облысының киелі орындарына студенттердің қызығушылығы мен назарын көбірек аударғымыз келеді.