ИнЕУ ЖК «Экономикалық бөлімнің түлектерді жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша әлеуметтік серіктестермен өзара іс-қимылы» дөңгелек үстелі

29 сәуірде ИнЕУ ЖК экономикалық бөлімінде жұмыс берушілермен “ИнЕУ ЖК экономикалық бөлімнің түлектерді жұмысқа орналастыру мәселелері бойынша әлеуметтік серіктестермен өзара іс-қимылы”тақырыбында дөңгелек үстел отырысы өтті.

Кездесудің мақсаты үш тараптың өзара байланысы мен ынтымақтастығын нығайту болып табылады: жұмыс беруші – студент – білім беру мекемесі..

Отырыста келесі мәселелер талқыланды:

– жұмысқа орналасу барысында жас мамандар қандай проблемаларға тап болады?

– жас мамандарды жұмысқа орналастыру кезінде жұмыс берушілердің талаптары қандай?

–  түлектерге дипломмен бірге беретін “өмірге жолдама” бәсекеге қабілетті болуы үшін ТжКБ оқу орындары не істейді?

– білім беруді еңбек нарығының қажеттіліктеріне қалай жақындатуға болады?

Колледж әкімшілігі атынан директордың ОӨЖ жөніндегі орынбасары Т. Т. Исабеков сөз сөйлеп, кездесу қонақтарына іс-шараға қатысқаны үшін, студенттерді практикаға және жұмысқа орналасуға анықтауға көмектескені үшін алғысын білдірді, сондай-ақ колледж студенттеріне жұмыс берушімен қарым-қатынастың қаншалықты маңызды екенін айтты.

Дөңгелек үстел отырысына “Еуразиялық банк” АҚ бөлім бастығы В.В. Темірбаева, “Halyk Bank” АҚ карточкалық бизнес орталығының бас менеджері С. К. Жүрсунканова, “Ортопрот” медициналық мекемесінің бас бухгалтері Э.Т. Жаңбырбай, “Психдиспансер” ШЖҚ КМК бас экономисі А. А. Каримова, “Альфабанк” АҚ жеке тұлғаларға қызмет көрсету жөніндегі жетекші менеджері, ИнЕУ ЖК “Қаржы” мамандығының 2018 ж. түлегі. Б.Ж. Молгазинова, топ кураторлары және ИнЕУ ЖК-ның экономикалық бөлімінің

2021 жылғы түлектері.

Аталған іс-шараның барлық қатысушылары практикадан өтуді ұйымдастыруға және түлектердің кәсіпорындарда жұмысқа орналасуына қатысты мәселелерді талқылады, осындай іс-шараларды өткізудің өзектілігі мен маңыздылығын растады, жұмыс берушілердің көпшілігі колледж студенттерін одан әрі жұмысқа орналастырумен практикаға қабылдауға дайын екендіктерін білдірді.

Дөңгелек үстел жұмысының қорытындысы келесі шешімдерді қабылдау болды:

– қорытынды аттестаттауға қатысу арқылы кәсіптік білім беру сапасын бағалауға жұмыс берушілерді тарту;

– экономикалық мамандықтар бойынша әлеуметтік серіктестермен құзыреттерді әзірлеу және келісу;

– кәсіптік практиканың тиімділігін арттыру мақсатында кәсіпорындар базасын пайдалану бағыты бойынша жемісті ынтымақтастық;

– ақпарат алмасу және бірлескен шешімдерді әзірлеу үшін ИнЕУ жоғары колледжінің экономикалық бөлімі оқытушыларының, жұмыс берушілер мен түлектердің тұрақты кездесулерін өткізу.

Іс-шара сәтті өтті. Дөңгелек үстел барысында қатысушылар көптеген сұрақтар қойды. Жұмыс берушілермен кездесу – бұл басты нәтижеге-еңбек нарығында сұранысқа ие,  бәсекеге қабілетті маман шығаруға бағытталған үлкен бірлескен жұмыстың жалғасы.