«Чернобыль: қайғылы оқиға, ерлік, ескерту»

2021 жылдың 26 сәуірінде Чернобыльдағы апаттың орын алғанына   35 жыл толды. Чернобыль апаты бүкіл әлемді дүр сілкіндірді. 35 жыл өтсе де, апатты жоюға қатысқандардың  ерліктері ешқашан ұмыт болмайды.

Бүгін ИнЕУ жоғары колледжінде “ҚР Чернобыль Одағы” заңды тұлғалар қауымдастығының төрағасы  В.Г. Деймундпен кездесу осы атаулы күнге арналды. Іс-шараның тақырыбы «Чернобыль: қайғылы оқиға, ерлік, ескерту».

Іс – шараның мақсаты-апат мысалында экологиялық трагедияның маңыздылығын көрсету, өскелең ұрпақтың қоршаған табиғатқа және патриотизмге деген жауапкершілік сезімін қалыптастыру; басқа адамдардың өмірі үшін өз өмірін құрбан еткен апатты жоюшылардың  ерліктерін ұрпақтардың жадында мәңгі сақтау; біреудің бақытсыздығын, біреудің қайғысын сезіне білуге үйрену, айналада болып жатқан барлық нәрсе үшін жауапкершілікке тәрбиелеу.

Энергетика бөлімінің студенттері естелік сабағына мұқият дайындалды: атом апаты және оның салдары туралы айтып, деректі фильм мен презентацияны көрді. Виктор Георгиевич оқшаулау аймағына бірінші болып шыққан және денсаулығы мен өмірінің құнымен атом жарылысының салдарын түзеткен апат жоюшылардың  ерлігі туралы айтты.

Іс-шараның арқасында балалар осы оқиғаның қайғысын түсінді, адамзаттың бірнеше ұрпағына әсер ететін салдарларды көрді.

Әңгіме барысында студенттер  өздерін толғандырған сұрақтарын қойып, Чернобыль оқиғасының  куәгерінен  жауап  алды.

Қоғамдық пәндер оқытушылары А. Ж. Айтпаева мен А. А. Иманшарипова студенттермен кездесу қорытындысын шығарды: тарихты ұмытпау керек, ал адамдардың өмірін құтқарған батырлардың есімдерін есте сақтап, құрметтеу керек!

Кездесу директордың ТЖ жөніндегі орынбасары Ж.К. Апаева  В. Г. Деймундқа алғыс хат табыстап, студенттердің алғыс қошеметімен аяқталды.